اختراع استرس دندان پزشکی دندانپزشکی

اختراع: استرس دندان پزشکی دندانپزشکی اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ببینید تا توقيف نشده! / مردم مي‌گويند

اکسيدان، معضل جديد سينماي ايران شده است هست. معضل البته نه به معنايي که دو سال قبل، محمد حيدري، دبير جشنواره فيلم فجر راجع به فيلم «آشغال هاي دوست داشتني» محس

ببینید تا توقيف نشده! / مردم مي‌گويند

مردم مي گويند: ببینید تا توقيف نشده!

عبارات مهم : ايران

اکسيدان، معضل جديد سينماي ايران شده است هست. معضل البته نه به معنايي که دو سال قبل، محمد حيدري، دبير جشنواره فيلم فجر راجع به فيلم «آشغال هاي دوست داشتني» محسن اميريوسفي به کار برد. فيلم جديد حامد محمدي که به تهيه کنندگي پدرش منوچهر محمدي، روي پرده سينماهاست از هيچ خط قرمزي نگذشته ولی بعضي ذهن ها تصور مي کنند از خط قرمز گذشته هست؛ ذهن هايي که با «مارمولک» هم مسئله داشتند.

ببینید تا توقيف نشده! / مردم مي‌گويند

نکته جالب اين بار اين است که نمايندگان مجلس گير داده اند که فيلم به مسيحيت توهين کرده هست؛ درحالي که نماينده مسيحي مجلس، هيچ واکنشي نداشته و از سوي زعماي مسيحيت مقيم ايران نيز تصویر العملي ديده نشده هست. اين اتفاق ها زماني افتاده است که با دستور از بالا، فيلم «مادر قلب اتمي» درحالي که فقط پنج هفته از اکرانش گذشته بود، سه شنبه با يک تلفن که از وزارت ارشاد به سينماها شد از روي پرده پايين آمد.

اين اتفاق باعث شد سينماهاي نمايش دهنده «اکسيدان» سه شنبه شب تا چهار صبح چهارشنبه، سانس فوق العاده براي اين فيلم داشته باشند، چون مردم گمان کرده بودند که «اکسيدان» هم احتمالا به آینده «مادر قلب اتمي» دچار خواهد شد. اين البته يکي از تبعات ناکارآمدي مديران سينماست که در برابر هر کاري خارج از حيطه مديريتي شان، توان ايستادن ندارند و حتي نمي توانند جلوي بي قانوني هايي که اتفاق مي افتد را هم بگيرند.

اکسيدان، معضل جديد سينماي ايران شده است هست. معضل البته نه به معنايي که دو سال قبل، محمد حيدري، دبير جشنواره فيلم فجر راجع به فيلم «آشغال هاي دوست داشتني» محس

جامعه ارامنه نظر مثبت دارند

فيلم «اکسيدان» اين روزها روي پرده سينماست؛ فيلمي به تهيه کنندگي منوچهر محمدي که با حاشيه هاي بسياري روبه رو شده است و عده اي از نمايندگان به دليل آنچه توهين به مسيحيت عنوان شده، خواهان توقيف و توقفِ پخش آن هستند. در اين ميان منوچهر محمدي، دو جلسه با نمايندگان مجلس و جامعه ارامنه داشته و مي گويد آنچه بعد از اين دو جلسه برايم روشن شد، اين بود که بعد از ديدن فيلم و شنيدن نقطه نظرات متقابل، فضا براي پاره اي از حرف ها و شايعات خاتمه يافته تلقي مي شود.

او راجع به جزئيات اين دو جلسه مي گويد: روز دوشنبه، ۱۹ تير هفته جاري، در محل معاونت پارلماني وزارت ارشاد، جلسه اي با حضور نماينده محترم جامعه ارامنه برگزار شد که در آن جلسه تعدادي از نمايندگان ارامنه و نمايندگان معاونت سينمايي و اينجانب حضور داشتيم. اين جلسه، جلسه خوب و مفيدي بود و پاره اي از سوءتفاهمات برطرف شد و دوستان عزيز جامعه ارامنه در مجموع نظر مثبتي داشته اند و البته پاره اي نکات مطرح شد که بنده به عنوان تهيه کننده توضيحات مورد نیاز را دادم.

تهيه کننده «اکسيدان» راجع به جلسه اي که روز سه شنبه با نمايندگان مجلس داشته اند نيز به ايسنا توضيح داده است: «اين جلسه با حضور نمايندگان محترم کميسيون فرهنگي مجلس و گروهی ديگر از نمايندگان در محل معاونت سينمايي تشکيل شد و بعد از تماشاي فيلم ضمن ارائه توضيحات مورد نیاز به دوستان نماينده، نقطه نظرات دوستان را هم راجع به فيلم شنيديم.»

ببینید تا توقيف نشده! / مردم مي‌گويند

محمدي با اشاره به نقطه نظرات مطرح شده، خاطرنشان کرد: «علاوه بر نقطه نظرات مثبت، پاره اي نکات هم مطرح شد، در جهت اينکه در فيلم هاي آتي در پرداختن به اين گونه سوژه ها بايد رعايت شود. آنچه در دو جلسه اخير براي من به عنوان تهيه کننده روشن شد، اين بود که بعد از ديدن فيلم و شنيدن نقطه نظرات متقابل، فضا براي پاره اي از حرف ها و شايعات خاتمه يافته تلقي مي شود.

من به شخصه ايجاد و گسترش و رواج اين فرهنگ که قبل از تماشاي فيلم راجع به آن اظهارنظر کنيم را رد مي کنم. تجربه اي که راجع به «اکسيدان» به وجود آمد را تجربه مفيدي براي سينماي ايران و کليه نهادها، صاحب نظرها مي دانم و اميدوارم اين تجربه براي سينماي ايران به شکلي جدي ادامه پيدا کند تا وقت براي کساني که با عدم اطلاع و ايجاد حاشيه سازي قصد ايجاد مسئله براي فرهنگ و سينماي کشور را دارند، به وجود نيايد.»

اکسيدان، معضل جديد سينماي ايران شده است هست. معضل البته نه به معنايي که دو سال قبل، محمد حيدري، دبير جشنواره فيلم فجر راجع به فيلم «آشغال هاي دوست داشتني» محس

«اکسيدان» همه مسير نظارت را طي کرده است

در اين ميان سيدرضا صالحي اميري، وزير فرهنگ وارشاد اسلامي نيز در حاشيه جلسه هيأت دولت با اشاره به عنوان نظارت بر اکران فيلم هاي سينمايي با بيان اينکه نظارت بسيار قوي بر فيلم ها وجود دارد، تصريح کرد: «در مورد فيلم «اکسيدان» نيز همه مراحل مربوطه طي شده است هست. همه مي دانند که فرايند نظارت بسيار قوي بر فيلم ها وجود دارد و اين نظارت تا مرحله اکران ادامه مي يابد و در مورد فيلم «اکسيدان» نيز همه مراحل مربوطه طي شده است است.»

ببینید تا توقيف نشده! / مردم مي‌گويند

صالحي اميري همچنين راجع به تصویر العمل هاي برخي نمايندگان مجلس راجع به این فيلم اظهار کرد: نمايندگان مجلس نامه اي در زمينه فيلم «اکسيدان» به من نوشتند و نارضايتي داشتند که من جلسه اي را با نمايندگان برگزار کردم و قرار شد که آنان ابتدا فيلم را ببينند و بعد از ديدن فيلم جلسه اي براي بررسي محتواي آن برگزار شود.

از نظر ما جهت گيري کارگردان و تهيه کننده براي دفاع ميان اقليت ها و اديان بوده ولی اينکه چه ميزان در اين نشانه موفق بوده اند يا نه، بحثي ثانوي است ولی توصیه مهم اينجاست که ما نمي توانيم به صرف يک اعتراض و يک قضاوت، يک فيلم را از صحنه اکران خارج کنيم يا موضع خاصي راجع به آن داشته باشيم. سياست وزارت ارشاد حمايت از جامعه بزرگ سينماي ايران است و درعين حال به اعمال نظارت بيشتر بر روند فيلم ها توجه دارد و آنچه من مي توانم وعده کنم اين است که مطمئن باشند که ما در عين حمايت از جامعه بزرگ سينماي ايران روند نظارت را هم تقويت کنيم.

وي با بيان اينکه در مورد مدرسه ملي سينما عنوان تعطيلي آن مطرح نيست، اظهار داشت: اين مدرسه يک کالج خواهد بود براي تربيت کادرها در سينماي ايران و بيشتر به کارايي آن توجه مي شود. مدرسه ملي سينما يکي از کارهايش توجه به جوانان علاقه مند به سينماست و قرار است بيشتر جنبه کاربردي براي جوانان داشته باشد تا جنبه کلاسيک.

وزير ارشاد در پاسخ به اين پرسش که آيا براي حضور در کابينه جديد با او صحبت شده است يا خير، اظهار کرد: به نظرم همچنان نبايد رسانه هاي در اين زمينه گمانه زني کنند و شخص رئيس جمهوري براي مشخص کردن همکارانش تأثيرگذار است و همه ما باور داريم که بايد کمک کنيم تا رئيس جمهوري بهترين کابينه را تشکيل دهد و من هم به عنوان يک همکار، هميشه در کنار رئيس جمهوري هستم و آنچه براي ما آرزوست، موفقيت رئيس جمهوري در پاسخ به مطالبات مردم هست.

صالحي اميري در پاسخ به اين پرسش که آيا وزارت ارشاد برنامه خاصي براي بهتر کردن اوضاع ارائه مجوز به بازیگران و صورت های معروف موسيقي پاپ داشته است؟ گفت: «در بحث موسيقي در کشور ما منطق، آيين نامه و ضوابطي دارد که ما طبق آن ضابطه حرکت مي کنيم و تحت فشار و فضاسازي هاي انجام شده است قرار نخواهيم گرفت. موسيقي يک هنر جمعي مورد نياز جامعه است و يکي از کانون هاي اصلي مصرف فرهنگي در جامعه ماست و اينکه ما با يک قضاوت ناآگاهانه و ناعادلانه کل موسيقي را زير سؤال ببريم درست نيست.

ما بايد اشتباهات را در اين زمينه مرتفع کنيم و نمي گوييم که مشکلي وجود ندارد. سياست ما در معاونت امور هنري اين است که حوزه موسيقي را تقويت و درعين حال بر روند توليد و توزيع آن نظارت دقيق تري داشته باشيم و ما بايد تلاش کنيم حواشي اجراي موسيقي را در سالن ها با نظارت بيشتري پيگيري کنيم تا جامعه متدين ما نيز تکدر خاطر پيدا نکند.»

vaghayedaily.ir

واژه های کلیدی: ايران | موسيقي | سينمايي | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs